Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Aktywne Poniedziałki

Aktywne Poniedziałki dla rodziców i maluchów

Jeśli jesteś rodzicem maluszka od 1. do 3. roku życia i:

  • czujesz, że nie możesz sobie dać rady z wychowaniem/opieką nad swoim dzieckiem;
  • przeżywasz stres, kłopoty;
  • nie wiesz jak spędzać czas z dzieckiem;
  • chcesz spotkać z innymi rodzicami, mających podobne problemy;

zapraszamy na Aktywny Poniedziałek, czyli dzień wspólnych zabaw dla rodziców z dziećmi. Proponujemy spotkania m.in. w Klubiku Małego Odkrywcy, zabawy z chustami, wspólne malowanie, jak i inne brykanki, skakanki i swawole!

W bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu uczymy się jak przyjemnie i pożytecznie spędzać czas ze swoim dzieckiem. Używamy rzeczy, które każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki, takich jak: garnki, miski, makaron, ryż, patyczki, gazety, woda, butelki. Każdy dzień zaczynamy od powitalnej piosenki, podczas której dzieci i rodzice zapoznają się ze sobą. Zabawy wspólne przeplatamy zajęciami, podczas których każdy rodzic ma czas tylko dla swojego maluszka. Wspólnie śpiewamy, malujemy, lepimy.

 

 

Dzieci uwielbiają:

  • przesypywać groch, fasolę, piasek z jednego pudełka do drugiego,
  • mieszać, przelewać, wiązać i rozplątywać,
  • konstruować budowle z pudełek, butelek, pojemników, klocków,
  • tworzyć swoje małe arcydzieła, np. korale z makaronu, obrazki z plasteliny, wzory ze stempelków.

Spotykamy się, żeby wymienić się doświadczeniami i uczyć czegoś nowego, bez oceniania i porównywania. Staramy się odczytywać potrzeby dziecka i odpowiadać na nie. W trakcie zajęć rodzice mają okazję do nieskrępowanej zabawy z dzieckiem, a maluchy do spotkań z rówieśnikami. Zawsze znajdzie się także czas na ciekawe dyskusje z innymi rodzicami, a także rozmowę z psychologiem.

Zajęcia mają na celu wzmocnienie więzi między dzieckiem i rodzicem, dlatego przeznaczone są wyłącznie dla rodziców i ich dzieci (w zajęciach nie mogą uczestniczyć opiekunki, czy też opiekunowie z dalszej rodziny dziecka). Podczas zajęć wykorzystywane są również farby, plastelina, kredki.

 

Spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałki. Zaczynamy o godzinie 10.00, a zajęcia trwają ok. 2 godzin. Prosimy o zabranie ubrania na zmianę dla dzieci ponieważ podczas zabawy czasami maluchy się moczą, czy brudzą.

UWAGA! Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o zgłaszanie udziału w tygodniu poprzedzającym spotkanie pod numerem telefonu 22 616 16 69.

Terminy najbliższych Aktywnych Poniedziałków:

9 i 23 maja

6 i 20 czerwca

Miejsce:

Centrum Dziecka i Rodziny
ul. Walecznych 59 (wejście B, II piętro), Warszawa

 

Zachęcamy do skorzystania z bazy pomysłów na zabawy z dziećmi:

Masażyki

Piosenki

Wierszyki

Zabawy plastyczne i manualne

Zabawy ruchowe

Zabawy paluszkowe

Bezpłatne pliki do pobrania