Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Baza Wiedzy została sfinansowana w ramach projektu ,,Pomoc dzieciom wykorzystywanym seksualnie - działania upowszechniające rezultaty partnerstwa". Projekt dofinansowany w ramach Programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Zobacz bazę wiedzy

Zapraszamy do wypełnienia formularza ewaluacyjnego nt. bazy wiedzy.

Przejdź do formularza

Dla rodziców

 • Wychowanie bez przemocy

  Podstawą zbudowania pozytywnej więzi z dzieckiem jest wychowanie go bez przemocy. Wiemy, że można wychować dziecko bez klapsów, krzyków i potrząsania. Zapraszamy do lektury artykułów, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytania jak to zrobić.

  WIĘCEJ
 • Ciąża - co pomaga, co szkodzi

  Przed Tobą 9 miesięcy oczekiwania na dziecko.  Zachęcamy Cię do tego, abyś zadbała o siebie i dziecko już teraz.  Już w ciąży masz wpływ na zdrowie swojego malucha – warto, żebyś wiedziała co może zaszkodzić Tobie i dziecku, a także co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka w tym okresie.

  WIĘCEJ
 • Twoje dziecko i Ty

  Tutaj znajdziesz artykuły nt. rozwoju dziecka, a także na temat opieki nad dzieckiem od pierwszych chwil po narodzinach, oraz postępowania w różnych sytuacjach towarzyszących wychowaniu malucha.

  WIĘCEJ
 • Bezpieczeństwo dziecka

  Każdego dnia wiele maluchów trafia do szpitala z powodu różnych urazów. Do wielu z nich dochodzi w domu, ponieważ to tam dzieci spędzają najwięcej czasu. Większości wypadków można uniknąć – w poniższych artykułach podpowiadamy jak można chronić dziecko przed niebezpieczeństwem.

  WIĘCEJ
 • Problemy małe i duże

  Bycie rodzicem stawia wyzwania, które uczymy się pokonywać. Czasami te wyzwania są tak duże, że zamieniają się w problemy, które mogą powodować stres, złość, czasem sprawiają, że rodzice zaczynają wątpić w swoje kompetencje.

  WIĘCEJ
 • Tata tak samo ważny!

  Cykl artykułów specjalnie dla tatusiów jest odpowiedzią na ojcowską potrzebę zaspokajania ciekawości związanej z powiększeniem rodziny. Postaramy się ułatwić Ci podjęcie nowej roli i zrozumieć zmiany, jakie zachodzą w twojej rodzinie.

  WIĘCEJ
 • Jak spędzać czas z dzieckiem?

  Dowiedz się co sprawia niemowlakowi przyjemność, jak wraz z wiekiem możesz pomoc swojemu dziecku odkrywać świat.

  WIĘCEJ
 • Rodzicielski stres i emocje

  Stres towarzyszy nam bez względu na to czy mamy dziecko czy nie… Jednak bycie rodzicem małego dziecka często przysparza dodatkowego stresu – szczególnie jeśli wychowujemy nasze pierwsze dziecko.

  WIĘCEJ
 • Bardzo młodzi rodzice

  Masz naście lat i niedługo zostaniesz Mamą/Tatą? A może już jesteś rodzicem? Ten dział jest dla Ciebie!

  WIĘCEJ
 • Rodzice Rodzicom

  W tym dziale oddajemy głos rodzicom. Zamieszczone są tu wywiady i rozmowy, listy, apele w których rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat wychowania dzieci, roli matki i roli ojca, nawiązywania relacji z dzieckiem i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

  WIĘCEJ