Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Bezpieczeństwo dziecka

Artykuły nt. opieki i wychowania małych dzieci

Małe dzieci, szczególnie w pierwszych miesiącach i latach swojego życia, są niezwykle wrażliwymi i kruchymi istotami. Ich ciało jest bardzo delikatne, dlatego wymagają szczególnej ochrony przed niebezpieczeństwami, na które mogą być narażone.
Każdego dnia wiele maluchów trafia do szpitala z powodu różnych urazów. Do wielu z nich dochodzi w domu, ponieważ to tam dzieci spędzają najwięcej czasu. Większości wypadków można uniknąć – w poniższych artykułach podpowiadamy jak można chronić dziecko przed niebezpieczeństwem.

Bezpieczny maluch (Jak dbać o bezpieczeństwo małego dziecka?)

Bezpieczny dom

Bezpieczne zabawki

Bezpieczne posiłki małych dzieci

Bezpieczny plac zabaw

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Zdjęcia dzieci w sieci

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Bezpieczeństwo dziecka na wsi

Wypadek! Co robić? - pierwsza pomoc przedmedyczna u dzieci

Czy można przesadzić z dbaniem o bezpieczeństwo dzieci?

 

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą "Bezpieczny Maluch - jak dbać o bezpieczeństwo małych dzieci (0-3)" w której można znaleźć infromacje nt.ochrony  dzieci przed urazami (upadki, skaleczenia, oparzenia, duszenie, zatrucie i inne), jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu, na placu zabaw czy w czasie podróży samochodem. Pobierz ulotkę >>