Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Dla rodziców

 • Wychowanie bez przemocy

  Podstawą zbudowania pozytywnej więzi z dzieckiem jest wychowanie go bez przemocy. Wiemy, że można wychować dziecko bez klapsów, krzyków i potrząsania. Zapraszamy do lektury artykułów, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytania jak to zrobić.

  WIĘCEJ
 • Ciąża - co pomaga, co szkodzi

  Przed Tobą 9 miesięcy oczekiwania na dziecko.  Zachęcamy Cię do tego, abyś zadbała o siebie i dziecko już teraz.  Już w ciąży masz wpływ na zdrowie swojego malucha – warto, żebyś wiedziała co może zaszkodzić Tobie i dziecku, a także co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka w tym okresie.

  WIĘCEJ
 • Twoje dziecko i Ty

  Tutaj znajdziesz artykuły nt. rozwoju dziecka, a także na temat opieki nad dzieckiem od pierwszych chwil po narodzinach, oraz postępowania w różnych sytuacjach towarzyszących wychowaniu malucha.

  WIĘCEJ
 • Bezpieczeństwo dziecka

  Każdego dnia wiele maluchów trafia do szpitala z powodu różnych urazów. Do wielu z nich dochodzi w domu, ponieważ to tam dzieci spędzają najwięcej czasu. Większości wypadków można uniknąć – w poniższych artykułach podpowiadamy jak można chronić dziecko przed niebezpieczeństwem.

  WIĘCEJ
 • Problemy małe i duże

  Bycie rodzicem stawia wyzwania, które uczymy się pokonywać. Czasami te wyzwania są tak duże, że zamieniają się w problemy, które mogą powodować stres, złość, czasem sprawiają, że rodzice zaczynają wątpić w swoje kompetencje.

  WIĘCEJ
 • Tata tak samo ważny!

  Cykl artykułów specjalnie dla tatusiów jest odpowiedzią na ojcowską potrzebę zaspokajania ciekawości związanej z powiększeniem rodziny. Postaramy się ułatwić Ci podjęcie nowej roli i zrozumieć zmiany, jakie zachodzą w twojej rodzinie.

  WIĘCEJ
 • Jak spędzać czas z dzieckiem?

  Dowiedz się co sprawia niemowlakowi przyjemność, jak wraz z wiekiem możesz pomoc swojemu dziecku odkrywać świat.

  WIĘCEJ
 • Rodzicielski stres i emocje

  Stres towarzyszy nam bez względu na to czy mamy dziecko czy nie… Jednak bycie rodzicem małego dziecka często przysparza dodatkowego stresu – szczególnie jeśli wychowujemy nasze pierwsze dziecko.

  WIĘCEJ
 • Bardzo młodzi rodzice

  Masz naście lat i niedługo zostaniesz Mamą/Tatą? A może już jesteś rodzicem? Ten dział jest dla Ciebie!

  WIĘCEJ
 • Rodzice Rodzicom

  W tym dziale oddajemy głos rodzicom. Zamieszczone są tu wywiady i rozmowy, listy, apele w których rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat wychowania dzieci, roli matki i roli ojca, nawiązywania relacji z dzieckiem i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

  WIĘCEJ