Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Gdzie szukać wsparcia?

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, lub oczekujesz na dziecko i szukasz pomocy i wsparcia - możesz uzyskać ją m.in. w jednej z placówek Fundacji Dzieci Niczyje - Praskim Centrum Dziecka i Rodziny (więcej o naszej ofercie znajdziesz tutaj) - oferta skierowana jest do rodziców mieszkających w Warszawie i okolicach.


Jeżeli jesteś rodzicem samotnie wychowującym dzieci lub należysz do rodziny wielodzietnej, znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej i chcesz poszukać wsparcia - zapoznaj się z opisem oferty Ośrodków Pomocy Społecznej. Może właśnie tam znajdziesz potrzebne wsparcie i pomoc.

 

Niezależnie od miejsca w którym mieszkasz, możesz szukać pomocy i wsparcia w poniższych miejscach:

  • Dobry Rodzic – Dobry Start program Fundacji Dzieci Niczyje: anonimowa poradnia internetowa - poradnia@dobryrodzic.pl – na pytania rodziców odpowiedzi udzielają: psycholodzy, pedagodzy, położna, dietetyk,
  • Stowarzyszenie Centrum Pomocy Psychologicznej PIERWSZY KROK: telefon zaufania dla rodziców 800 703 072 (wtorki i czwartki 17.00-21.00)

 

Dla rodziców mieszkających w Warszawie i okolicach:

Dla wszystkich rodziców małych dzieci stołeczny ratusz wydał drugą, rozszerzoną wersję bezpłatnego informatora miejskiego "Maluch w Warszawie" dla przyszłych i młodych rodziców. Jest to kompendium wiedzy o miejscach i programach skierowanych do rodziców maluchów do 5 lat. Informator można pobrać w wersji elektronicznej ze strony www.um.warszawa.pl

Poniżej znajdą Państwo zamieszczone ulotki z ofertą wsparcia i pomocy dla rodziców dzieci w wieku 0-6 lat w dzielnicach Mokotów, Śródmieście, Wawer i Żoliborz.

 

 

Dla rodziców spoza Warszawy:

W tym dziale zamieszczamy informacje o placówkach z całej Polski, prowadzonych przez różne instytucje, które zapewniają rodzicom małych dzieci bezpłatną pomoc i wparcie w zakresie wychowywania dziecka.

MAPA PLACÓWEK POMOCOWYCH


 

Pliki do pobrania