Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Partnerzy

Partnerzy tworzący Lokalny System Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci

Lokalny System Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci (LSPKMD) powstał w 2007 roku i ma na celu skuteczną ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem i zaniedbaniem.

W ramach LSPKMD instytucje pomocy społecznej, ochrony zdrowia, placówki opiekuńcze, policja, służba kuratorska oraz inne organizacje działające na rzecz ochrony dzieci na danym obszarze współpracują w zakresie identyfikacji i wsparcia rodziców małych dzieci.

W obecnej chwili LSPKMD działa na terenie następujących warszawskich dzielnic: Białołęka, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła, Żoliborz, Mokotów, Śródmieście, Ochota, Wola, Ursynów, Wilanów, Włochy. Docelowo Lokalny System Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci ma być realizowany w całej Warszawie.

Na podstawie modelu współpracy wypracowanego przez instytucje uczestniczące w LSPKMD podobne działania są podejmowane w innych miastach w Polsce, m.in. w Poznaniu.

W obecnej chwili w ramach Lokalnego Systemu Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci działają poszczególne instytucje w następujących dzielnicach: