Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Rodzicielski stres i emocje

Artykuły nt. opieki i wychowania małych dzieci

Stres towarzyszy nam bez względu na to czy mamy dziecko czy nie… Jednak bycie rodzicem małego dziecka często przysparza dodatkowego stresu – szczególnie jeśli wychowujemy nasze pierwsze dziecko.  Nie sposób całkowicie wyeliminować stres i negatywne emocje z naszego życia, jednak mając pod opieką malucha powinniśmy starać się nad nimi panować. Tylko jak to zrobić? Jak zapanować nad własnymi emocjami i stresem? 
W artykułach, które znajdziecie poniżej, podpowiemy Wam jak poradzić sobie w nowej sytuacji tuż po narodzinach malucha, oraz jak działać jako wprawiony rodzic, tak by codzienność nie powodowała niepotrzebnej frustracji i złości, a była czasem spędzonym szczęśliwie.

 

"Mam dość!" – co możesz zrobić dla siebie, by zażegnać rodzicielski stres?

Jak radzić sobie ze stresem?

Jak okiełznać złość? 

Sztuka relaksu – czyli co zrobić, żeby nie dać się zwariować…

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą "Stres - poradnik dla rodziców małych dzieci", którą można pobrać tutaj>>

Broszura pomoże rodzicom rozpoznać źródła stresu, który może im przeszkadzać w dobrym rodzicielstwie. Znajdują się w niej wskazówki, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami. Poradnik pomoże także rodzicom lepiej zrozumieć uczucia dzieci.