Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Dobry Rodzic - Dobry Start

Program ma na celu ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Specjaliści FDN udzielają konsultacji indywidualnych oraz organizują m.in. warsztaty umiejętności wychowawczych i tematyczne spotkania edukacyjne.

Więcej

Materiały dedykowane

Wychowanie bez przemocy

Artykuły nt. opieki i wychowania małych dzieci

Każdy z rodziców wypracuje swój własny styl wychowania, już od pierwszych chwil życia dziecka działania rodzica są ważne: od samego początku pokazujemy dziecku jakie zachowania wzbudzają w nas radość, a jakie złość.

Podstawą zbudowania pozytywnej więzi z dzieckiem jest wychowanie go bez przemocy. Wiemy, że można wychować dziecko bez klapsów, krzyków i potrząsania. Poniżej znajdziesz artykuły, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytania jak to zrobić. 

Ten dział jest dla tych z Was, którzy choć nie stosują klapsów, czy krzyków czują, że czasami nie dają rady – mamy nadzieję, że przygotowane wskazówki ułatwią Wam pozostanie przy pozytywnym rodzicielstwie.

Ten dział jest także dla tych z Was, którzy stosują kary fizyczne, ale  czują, że w klapsie podarowanym maluchowi jest "coś nie tak". Zapraszamy Cię do lektury poniższych artykułów – mamy nadzieję, że znajdziesz w nich odpowiedz na swoje wątpliwości, a co ważniejsze poznasz metody wychowawcze stosowane "zamiast klapsa".

Co zamiast klapsa? - film dla rodziców

Stop dla klapsa!

Co zamiast klapsa? 

Stop dla potrząsania dzieckiem

Jak zachęcać dziecko do współpracy?

Pochwały mają moc!

Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka

Czym są granice i jak z sukcesem stawiać je dziecku? 

Co zamiast krzyku - jak mówić do dziecka, żeby nas słuchało?

Jak powiedzieć dziecku "NIE"?

 

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą "Zamiast klapsa - jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice" pobierz broszurę>>

Więcej o wychowaniu bez kar fizycznych znajdziesz na stronie kampanii Dzieciństwo bez Przemocy www.dziecinstwobezprzemocy.pl


Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym eksperci FDN wyjaśniają, dlaczego stosowanie klapsów jest złe